Dialoog

Kontakt

TARTU
Turu 9
koolitus@dialoog.ee
Tel. 7 344 990, 55 613 474
translate@dialoog.ee
Tel. 7 30 40 95, 55 640 737
raamatud@dialoog.ee
Tel. 555 60 230
aupair@dialoog.ee
Tel. 55 31 500

TALLINN
Gonsiori 13 - 23
tallinn@dialoog.ee
Tel. 662 0888, 55 640 688

NARVA
Kreenholmi 3
narva@dialoog.ee
Tel. 35 60 494, 51 35 725

KAART AS Dialoog

 

Print

PTE eksamid


Mida kujutab endast rahvusvaheline Pearson Test of English?

Rahvusvahelised inglise keele eksamid Pearson Test of English (PTE) on välja töötatud Inglismaal, Pearson Education eksamikeskuses Edexcel. Pearson Education on rahvusvaheline kontsern, mis on hariduse valdkonnas maailmas juhtpositsioonil. Ta on tuntud kui suurte haridusprojektide läbiviija. Eesti inimestele on Pearson Education tuttav kõrge kvaliteediga Pearson/Longman inglise keele õpikute kirjastajana. Nende poolt välja antud õpematerjale kasutavad paljud Eesti koolid.

Pearson Test of English Eestis

Alates 2010. aastast on Eestis võimalik sooritada PTE eksameid. Seda tänu sellele, et samal. aastal sai Koolituskeskusest Dialoog akrediteeritud PTE eksamite esindaja ja koordinaator Eestis.

Koolituskeskusel Dialoog on õigus avada teistes õppeasutustes PTE testimiskeskuseid ja vastu võtta PTE eksameid. Esimesed PTE eksamid toimusid Eestis 2010. aasta mais Koolituskeskuses Dialoog Tartus ja Narvas. Detsembris 2010 võeti esimene eksam vastu Tallinnas. Esimesel aastal sooritasid edukalt eksami ja said Londonist Pearson/Edexceli PTE tunnistuse 33 inimest.

PTI eksami suuline osa

2010. aastal Tartus toimunud PTE eksami suuline osa

Eksamid ja tunnistused

Eksamid toimuvad Eestis kaks korda aastas, Pearsoni poolt kinnitatud kuupäevadel – üks mai ja teine detsembri kahel nädalavahetustel, sarnaselt ülejäänud Euroopaga.

Esimesel nädalavahetusel sooritatakse suuline eksam, nädala pärast kirjalik. Suulise eksami salvestusi ja kirjalikke tulemusi hindavad esialgu meie kohalikud eksperdid, kes on saanud Pearson'i poolt väljaõppe ja vastavad õigused. Jargmisel päeval saadetakse kõik tulemused Londonisse, kus neid hindavad ka rahvusvahelised eksperdid.

PTE eksamite tunnistusi antakse välja vastavat rahvusvahelistele standarditele ja need kinnitavad inglise keele oskust Euroopa Nõukogu tasemete klassifikatsiooni kohaselt (Common European Framework).

Tunnistus on tähtajatu.

PTI eksami kirjalik osa

2010. aastal Tartus toimunud PTE eksami kirjalik osa

Kes võib sooritada PTE eksamit?

PTE eksamitele ei ole kehtestatud vanusepiiranguid. Neid võivad sooritada kõik kandidaadid, kelle jaoks inglise keel ei ole emakeel.

Välja on töötatud PTE eksamid nii lastele kui täiskasvanutele ning mõlemaid on võimalik Eestis sooritada.

Ettevalmistus PTE eksamiks

Eksam kontrollib keeleoskuse taset neljas kategoorias: kuulamine, lugemine, kõnelemine ja kirjutamine.

Eksamiks on võimalik iseseisvalt ette valmistada, kasutades vastava taseme õpikuid. Eelnevalt võib osaleda inglise keele kursustel või võtta tunde eraõpetajaga. Teil on võimalus osaleda ka Dialoogi poolt pakutud PTE eksamiteks ettevalmistavatel kursustel.

Juhul, kui teil on olemas juba vastava taseme oskused, siis enne eksamit tasuks siiski osaleda kahetunnisel konsultatsioonil, kus tutvustatakse eksami toimumist ja testide täitmise korda.

Miks sooritada rahvusvahelisi PTE eksameid?

  • PTE tunnistus annab objektiivse hinnangu Teie oskustele rahvusvaheliste standardite alusel.

  • PTE tunnistust aktsepteerivad Suurbritannia ja veel enam kui 100 riigi tööandjad.

  • A1 - C2 taseme inglise keele oskuste tunnistusi aktsepteerivad kõik Suurbritannia ja paljude teiste riikide õppeasutused koolidesse vastuvõtul.

  • PTE testi tulemusi peab usaldusväärseks Suurbritannia migratsiooniamet.


Üles